Jak nie dać się złapać na haczyk? – Oferta kredytu gotówkowego

Oferty kredytowe banków są często reklamowane jako tanie i łatwe rozwiązanie wszystkich problemów finansowych. Czy rzeczywiście możemy liczyć na to, że banki udostępnią nam bez żadnych przeszkód wymarzone zobowiązania? Skomplikowane umowy kredytowe i niezrozumiałe podpunkty na temat opłat to jednak wciąż częsty problem i nie lada wyzwaniem może być odnalezienie oferty kredytowej, która faktycznie okaże się pomocna. Zasadą jaką najlepiej się kierować jest oczywiście dokładne zapoznanie warunków zobowiązania. Wiedza o tym czego dotyczą poszczególne zapisy umowy z pewnością będzie dla nas korzystna i pozwoli ustalić najważniejsze cechy usługi. Zaciąganie długu pod wpływem chwili nigdy nie jest dobrym posunięciem i może doprowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. Gdy mamy problem finansowy i sięgamy po dodatkowe środki, powinniśmy zwracać uwagę na to by spłata zobowiązania nie okazała się kolejną przeszkodą.

Zanim podpiszesz umowę

Oferta kredytu gotówkowego to nie tylko dobra reklama z wykorzystaniem chwytliwych haseł reklamowych i znanych twarzy aktorów czy celebrytów. Zadłużenie w banku to przede wszystkim produkt, który jak każda inna usługa nie jest darmowy i choć rzadko o tym pamiętamy, będziemy go spłacać przez wiele miesięcy a nawet lat. Nie oznacza to, że musimy unikać kredytów gdy nie mamy innej możliwości zdobycia dodatkowych pieniędzy. Powinno to nas jednak mobilizować do tego by starannie przygotowywać się do podjęcia tak ważnej decyzji. Oferty kredytowe banków to obecnie najbardziej eksponowane produkty finansowe, ilość pożyczek konsumenckich może wręcz zaskoczyć potencjalnego usługobiorcę. Warto jednak skupić się na bankach do których mamy duże zaufanie i ich usługi są polecane przez rzetelne rankingi kredytów gotówkowych. Tym sposobem ograniczymy nasze czasochłonne przeglądanie wszystkich usług i będziemy mogli sprawdzić te najlepsze.

Dobra oferta kredytu gotówkowego to przede wszystkim brak ukrytych kosztów i atrakcyjne rozwiązania, które pomogą spłacić zadłużenie bez zbędnych formalności. Zainteresować powinniśmy się całkowitym kosztem kredytu, okresem kredytowania, koniecznością powiązania tej usługi z innymi produktami banku oraz warunkami dotyczącymi między innymi wcześniejszej spłaty czy możliwości skorzystania z wakacji w spłacie zadłużenia.

Na co uważać?

Podstawowym błędem kredytobiorcy jest podpisanie umowy której nie jest się w pełni świadomym. Jeżeli jakakolwiek kwestia zawarta w dokumentach sprawia nam kłopot, nie jesteśmy pewni co dokładnie oznacza lub w jaki sposób odniesie się do naszego zadłużenia, musimy wyjaśnić to z pracownikami instytucji. Warto dopytywać, zgłaszać wszelkie wątpliwości i zapoznawać się z umową w każdym nawet najmniejszym aspekcie. Czego unikać wybierając zadłużenie? Istotne może okazać się to czy poza oprocentowaniem bank wymaga od nas licznych opłat około kredytowych, wysokiej prowizji, marży, ubezpieczenia kredytu lub innych kosztów związanych z udzieleniem pożyczki. Poza kwestią opłat równie ważne będzie to czy termin spłaty będzie dla nas odpowiedni i czy np. będziemy mieć możliwość spłacić kredyt przed wyznaczonym terminem bez dodatkowych opłat z tego tytułu.

Oferta kredytu gotówkowego to usługa z której korzystamy i musimy określić również swoje warunki, jakie będzie spełniać. Nie decydujmy się na produkt, który jest niekorzystny i nie realizuje naszych założeń.

 

[back top top]